DOTERAJŠIE AKTIVITY


LITERATÚRA: Cestopisy potulných plebejcov

Už od roku 2004 každoročne pripravujeme internetové vydania cestovateľských príbehov "potulných plebejcov" - manželov Meňharových zo Zlatých Moraviec. Pútavé, ale aj vtipné, poučné a plné faktografických informácii sú príbehy z cestovania po nie komerčných turistických destináciách ako južné Čechy, Bretónsko, Normandia a hlavne milované Toskánsko. Príbehy sú doplňované fotografiami oboch autorov...

• www.k28.org/danusa

GALÉRIA: Street Gallery

Street Gallery je výstavný projekt Reného Šurdu a Miloslava Zmrzlého, v ktorom prezentujú svoje netradičné výtvarné techniky v samostatných dielach aj v spoločných projektoch. S podporou Obchodného centra Max v Nitre odštartovali obaja umelci spoločný projekt putovnej exhibície Street gallery.

Po úspešnej vernisáži výstavného projektu Street Gallery Reného Šurdu a Mila Zmrzlého dňa 21.3. v Zábavno-obchodnom centre Max Nitra, kde predstavili svoje photopainty nafotené s Václavom Noidom Bártom, Mishou a Auréliou Grožajovou, sme nachystali expozíciu sochára Miroslava Hunku.

• Reportáž TV Markíza
• Videoreportáž ZMonline.TV

VÝSTAVA: Ranemer - Obrazy (Odkazy)

Asi mesiac po ukončení predchádzajúcej akcie sa podarilo dostať do Bratislavy Ranemera. Našu cestu zo Zlatých Moraviec opäť sprevádzalo sneženie a dážď, ale na to sme si už zvykli. Spolu s pánom majstrom Ranemerom sme nainštalovali obrázky a počkali na vernisáž, kde sa ukázalo, napriek komornému počtu návštevníkov, že takéto niečo tu ešte nevideli. Ohlasy boli pozitívne, čomu sme len radi, lebo to je naše poslanie.

Fotky z výstavy na WWW.RANEMER.COM
Recenzia výstavy na WWW.FANTAZIA.SK
Recenzia výstavy na WWW.SME.SK

swiss buy fake rolex sky dweller the big ten started fees are raised yet unfortunately customers continues to be feel valuable.reddit vr rolex gmt master 16713bkso 40mm mens oyster bracelet are able to meet the needs in engineering,sports and moreover business.


VÝSTAVA: Miroslav Hunka - Krása dreva v čase Vianoc

V predvianočnom čase nás oslovilo programové oddelenie Domu Kultúry v bratislavskej Dúbravke či by sme spolu nezorganizovali výstavu bratov Hunkových vo vianočnom duchu. Slovo dalo slovo a v naozaj ťažkých časových aj finančných podmienkach sa podarilo urobiť výstavu, ktorej ohlas pri vernisáži a aj počas 2 mesiacov trvania sa nedal prehliadnuť. Návštevníci boli milo prekvapení majstrovským spracovaním motívov a precíznosťou vyhotovena detailov. Touto cestou ďakujeme tímu DKD za možnosť prezentácie našich umelcov vo "veľkom svete".

Fotky z inštalácie v galérii Villa Rustica DKD Dúbravka


KONCERT: Freeze Jam

Necelý týždeň po úspešnom koncerte Psychedelic Cirkus sa ozvali viacerí muzikanti z kapiel PC, Januárové prekvapenie, Gulov pelech, že by si radi zajamovali aj cez zimu. Vhodnejšie priestory v meste na to nie su. Slovo dalo slovo a v celkom chvatnej atmosfére sa nám podarilo zorganizovať ďalší koncert v podzemí, hlavne vďaka nasadeniu Martina Partla, člena PC. Návštevnosť bola komornejšia, muzikantom bolo vraj trochu zima na prsty, ale tí čo sa zúčastnili určite neľutovali.

Fotky a históriu freejamov nájdete na WWW.AMNEZIA.SK


KONCERT: Pure Underground - Špinavý koncert

V sobotu 4.decembra 22:00 sa členovia skupiny Psychedelic Cirkus opäť pokúsili a tentokrát odohrali 1. koncert v upravených priestoroch podzemia. Po koncerte akcia pokračovala dNb party pod gramcami Funky-ho a MC Gahiri, ktorá sa postarala aj o útulnú čajovňu, kde si tí unavenejší mohli oddýchnuť. Všetkým zúčastneným sme opäť odporúčali vycibriť techniku zvládania strmých schodov pri veľmi zlej viditeľnosti a aspoň trochu teplé oblečenie, ktoré pre niektorých ku koncu akcie už nebolo treba.

Fotky z koncertu na ICEPOL.NET

Fotky z koncertu na www.psychedeliccirkus.sk


KONCERT: Psychedelic Cirkus

V sobotu 19.6. o 19:30 nebojácne vlezú do podzemia členovia skupiny Psychedelic Cirkus so svojimi hosťami (Kyrowec) a odohrajú približne 2 hodinový set. Všetkým zúčastneným odporúčame vycibriť techniku zvládania strmých schodov a aspoň trochu teplé oblečenie.
Podľa slov PC sa tento koncert určite ešte počas leta uskutoční.


PUBLIKÁCIA: Krása drevín a predmetov z dreva

Pri príležitosti 1.putovnej výstavy "Krása drevín a predmetov z dreva" sme pre Turistickú informačnú kanceláriu a vyše 20 ľudových rezbárov a sochárov, prevažne z regiónu Horné Požitavie, vydali katalóg účastníkov tejto výstavy, kde boli stručne zhodnotené jednotlivé dni, zastavenia výstavy a charakteristika každého vystavovateľa: Jaromír Gábriš, Dušan Kováčik, Ľudovít Chládek, Štefan Doskoč, Pavol Starovič, Štefan Hudec, Alojz Debnár, Ivan Lukáč, Gejza Hosťovecký, Juraj Urbanský, Marcel Podhányi, Ondrej Kuba, Pavol Turza, Miroslav Ivan, Štefan Mária Valovič, Miroslav Hunka, Roman Šimovič, Jozef Drienovský, Jozef Škvarenina st., Anton Kaiser, Alojz Tonkovič, Jozef Šabo, Slavomír Švec, Miloš Ondrejka - KAM-ON a Stanislav Ondrejka-DELCY. Publikácia vyšla v náklade 60 ks.


INTERNET: Web stránky výtvarníčok Márie Debnárovej a Evy Laukovej

Združenie pomaly získava meno a dostáva sa do povedomia. Na jar 2004 sa k nám pridali dve neprofesionálne výtvarníčky Mária Debnárová zo Zlatých Moraviec a Eva Lauková z Bratislavy. Pre tieto kolegyne združenie pomohlo vytvoriť ich webové prezentácie a tak spropagovať ich tvorbu. Obe výtvarníčky navštevujú ateliéry akad. maliarky Kataríny Kuzmovej a tvorivé dieľne pod vedením akademického maliara Badu.GALÉRIA: Rekonštrukcia podzemných priestorov kaštieľa Migazzi - 2. etapa

Vo februári 2004 sme získali grant z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a Európskeho sociálneho fondu ako organizátor aktivačných prác pre nezamestnaných a nezamestnaných s nízkou motiváciou. Títo ľudia, ktorí sa prihlásili, že nám dobrovoľme pomôžu, ziskajú k sociálnej dávke aktivačný príspevok. Združenie môže použiť získané prostriedky na ich ochranné pracovné pomôcky, náradie a úrazové poistenie. Na ich organizáciu združenie zamestnalo pracovníka, ktorý sa stal prvým riadnym zamestnancom. Práce na čistení, oprave elektroništalácie a zrekonštruovaní pôvodnej podlahy budú trvať od marca do septembra 2004.


SÚŤAŽ: Photo Miss Zlaté Moravce 2004

V novembri sme organizovali súťaž PHOTOMISS ZLATÉ MORAVCE. Prihlásilo sa 15 dievčat z Moraviec a blízkeho okolia, z ktorých porota vybrala 12 naj a jednu Miss. PHOTOMISS Zlaté Moravce pre rok 2004 sa stala Lenka Vargová zo Zlatých Moraviec. Fotografe dievčat boli s pomocou sponzorov použité na výrobu kalendára pre tento rok. Fotografie realizoval fotograf Miloslav Zmrzly s vizážistkou Elen Ingrovou a vlasovou štylistkou Luciou Quetta z Brna. Realizačný team nafotil cca 500 fotografií v takmer každom počasí a za všemožných svetelných podmienok. Fotenie prebiehalo v dosť hektickom tempe (počas 2 dní) vzhľadom na rýchly termín odovzdania materiálov pre tlač a blížiacim sa koncom roka. Stres odbúravala známa postavička zlatomoraveckých ulíc Vladko Košút (sluchátka, Raybany a cigareta), ktorý svojimi všeobecne známymi vyjadreniami podporil kreativitu umelcov z Brna. Tí záujemcovia, ktorým sa nedostal do rúk žiaden z 1400 výtlačkov, si ich môžu ešte objednať na adrese k28@k28.org. Ďalšie práce realizátorov kalendára uvidíte na adrese www.blueatelier.biz.


VÝSTAVA: Ranemer - Extra Terrestrial Area

V máji 2003 sme usporiadali výstavu Ranemer: Extra Terrestrial Area, ktorá získala pozitívny ohlas aj slovenskej verejnosti. Vzbudili sme záujem o využitie priestorov kaštieľa a v neposlednom rade sme aj záujem mladých ľudí urobiť niečo pre zlepšenie kultúrnej atmosféry a diania.


GALÉRIA: Rekonštrukcia podzemných priestorov kaštieľa Migazzi - 1. etapa

V apríli 2003 sme získali priestor (cca 300m 2) v podzemí kaštieľa Migazzi (sídlo Mestského kultúrneho strediska) v Zlatých Moravciach. Začali práce na čistení, oprave elektroništalácie a zrekonštruovaní pôvodnej (kamennej) podlahy.